Omega 3, Zdravotní účinky

 

MUDr. David Frej, Zdravé tuky Omega, nakl. EB 2004

 

Zdravotní účinky jsou potvrzeny v desítkách vědeckých studií. Omega 3 snižují riziko náhlé smrti, nepravidelné srdeční akce, zlepšují krevní oběh, snžuje riziko dalšího infarktu myokardu a prokazují své účinky u dalších mnoha nemocí.

 

Srdečně cévní nemoci:

Nemoci srdce a cév představují nejčastější příčinu úmrtí ve vyspělých západních zemích. Srdečně cévní onemocnění je charakterizováno kornatěním tepen (což je několik let trvající proces spojený se zánětem!) a dvěma rychle probíhajícími procesy, trombózou (tvorbou krevních sraženin), které mohou blokováním krevního průtoku přivodit mrtvici nebo infarkt a arytmiemi – nekoordinovanou srdeční akcí , někdy končící smrtí.

Omega 3 v mnoha studiích snížily úmrtnost na srdečně cévní nemoci až o 50 %. jejich účinek u srdečně cevních nemocín je způsoben tím, že:

 

- snižuje riziko arytmie (nepravidelného srdečního rytmu),vedoucí k náhlé srdeční smrti

- zpomalují rozvoj aterosklerózy

- snižují tvorbu krevních sraženin

- snižují hustotu krve, takže srdce nemusí při pumpování krve překonávat odpor

- působí protizánětlivým účinkem (zánět se podílí na uvolňování krevních sraženin z plátů v cévní stěně)

- mírně snižuji krevní tlak

- udržují pružnější cévy

 

Angína pektoris:

U pacientů, jímž byly podávány Omega 3, se snížil počet srdečních záchvatů a množství užívaných tablet nitroglycerinu.

 

 

Ateroskleróza:

Omega 3 zlepšují funkci cévní stěny, a snižují hladinu tuků po jídle. Působí také přímo proti ateroskleróze. Stabiluzují aterosklerotický plát, zpomalují růst, snižují zánět a brání tak postupnému utržení plátu.

 

Cévní mozkové příhody:

Většina mozkových příhod (téměř 85%) vzniká tím, že krevní sraženina uzavře v některé tepně průtok krve a zabrání přívodu okysličené krve do mozku. Vzhledem k tomu, že Omega 3 snižují shlukování krevních destiček a brání ateroskleroze, mohou snížit riziko mrtvice až o 50 %. Ve známé studii se zůčastnilo 44000 mužů, bylo během 12 let riziko mozkové mrtvice významně nižší u mužů, kteří konzumovali ryby jednou až třikrát měsíčně, oproti těm, kteří ryby nejedli vůbec.

 

Infarkt myokardu:

Omega 3 zlepšují průtok erytrocytů (červených krvinek) a podporují proudění krve, čímž brání infarktu a mozkové mrtvici. U osob po infarktu myokardu se ve velké studii (11000 mužů) podával čtyřem skupinám: 1 gram omega 3,nebo vitamín E, nebo jejich kombinace, nebo ani jeden přípravek. Na rozdíl od vitamínu E snížil přípravek s Omega 3 významně riziko úmrtí, srdečního infarktu (40%) a mozkové mrtvice. Americká kardiologická společnost uvádí, že omega 3 chrání před infarktem a úmrtím pacientů trpících srdečně cévními chorobami.

 

 

Náhlá srdeční smrt a nepravidelná akce srdeční:

Velké studie prokázaly, že omega 3 snižují riziko náhlé srdeční smrti až o 29% zejména tím, že působí preventivně proti nepravidelné srdeční akci, která zodpovídá za 2/3 úmrtí u srdečně cévního onemocnění , svým protisrážlivým a protizánětlivým účinkem.

 

 

Snížení cholesterolu:

Omega 3 regulují tvorbu cholesterolu v játrech. Omega 3 též snižují spotřebu statinů, což jsou léky na snížení cholesterolu.

 

Snížení vysokého krevního tlaku:

Hypertenze je spojena s cukrovkou, zvýšenou krevní srážlivostí, poruchami ledvin, vysokou hladinou tuku, obezitou, inzulínovou rezistencí a poruchami cévní stěny.

Japonci konzumují ryby několikrát týdně a jejich krevní tlak je výrazně nižší než u Američanů. Omega 3 podporují krevní oběh a rozšíření cév, čímž brání zvýšenému krevnímu tlaku. Omega 3 udržují pružné cévy tím, že stimulují tvorbu lýtky NO (oxid dusnatý), jež brání zužování cév. Za objev této látky byla udělena Nobelova cena.

Omega 3 prospívají také obézním osobám s vysokým krevním tlakem. V součinnosti s některými léky na vysoký krevní tlak snižují Omega 3 nežádoucí účinky těchto léků a zároveň účinek léků podporují. Ryby obsahující hodně rtuti (mečoun, žralok, královská makrela), ale mohou krevní tlak naopak zvýšit.

 

 

Snížení zánětu:

Za tento účinek zodpovídají prostaglandiny. V současné době existují teorie o možné účasti zánětu (cevní stěny) v rozvoji aterosklerózy. Omega 6 zvyšují zánět, omega 3 jej naopak potlačují. Protizánětlivé působení omega 3 by mohlo snižovat rozvoj aterosklerózy.

Protizánětlivý účinek se týká zmírnění nemocí jako je artritída, zánět ledvin, chronický zánět střeva.