Lepek, stres, detoxikace, překyselení…

Co mají tyto čtyři pojmy společného? Zdají se Vám nesourodé. Nedávají dohromady smysl? Je tomu přesně naopak. Týkají se každého, dlouhodobě utvářejí naše zdraví, či nemoci. Jsou to čtyři klíčové pojmy, klidně by se daly společně nazývat brána ke zdraví. Pokud se přesně obeznámíme s problematikou těchto pojmů, stačí jen na laické úrovni, začne nám být zcela jasné, že zdraví máme především ve svých rukou. Zde je několik informací...  

Lepek

     Neboli také gluten - je složitá bílkovina (správně glykoprotein), který je obsažen ve většině obilovin (nejznáměji v pšenici). Lepek sice jedli už naši předkové a prapředkové, ale nejedli ho zdaleka tolik, a ne v tak koncentrované podobě, kterou používáme my dnes (nerozumným šlechtěním se stále zvyšuje obsah lepku v nejběžnější obilovině – pšenici.) Jak se chová v organismu? Jeho neúměrné používání například ničí střevní klky a stěnu tenkého střeva a to je pak propustnější a do krevního oběhu se spolu s živinami dostávají nežádoucí látky, které přetěžují imunitu, toxikují tělo, přetěžují játra a tudíž celý organismus. Pokud se to děje dlouhodobě, je negativně ovlivněn chod celého organismu? Literatura také popisuje vliv lepku na psychiku, zažívací problémy, mentální poruchy atd. Doporučujeme Vám k přečtení knihu Život bez pšenice autora MUDr Wiliama Davise. Autor tam předkládá řadu informací, důkazů, studií i vlastních bádání, které jednoznačně usvědčují lepek z viny či spoluviny na celé řadě civilizačních nemocí. Velmi cenný na této knize je fakt, že autor je lékař. A z úst lékaře jsou některé informace přesvědčivější...

Stres

     Je had, kterého si hřejeme na prsou. Do slova a do písmene. Znáte to úsloví, ne? A co je vlastně stres? To slovo požíváme často a obvykle tím míníme, že nestíháme, jsme přepracovaní, nespokojení apod. Stres je ovšem něco naprosto jiného. Rychlé životní tempo a vše, co s ním souvisí, to jsou jen spouštěče stresu. Protože stres je soubor celé řady tělesných reakcí, které bohužel nemáme vědomě pod kontrolou. Jejich průběh a sled máme neměnně nadefinován, naprogramován v mozku již tisíce let. Tento "vzorce" či "programy" pochází z období, kdy jsme ještě honili mamuty a prchali před šavlozubými tygry a bojovali o území jiného kmene. Mozek si je uložil a používá je. Bojuj nebo zemři! Uteč nebo zemři! Bohužel, co nám kdysi zachraňovalo život, nyní nám částečně ničí zdraví. Proč? Je to tou stresovou chemií. Stresové hormony totiž ovlivňují většinu orgánů v těle. Například omezí činnost trávícího ústrojí, přetěžují srdce a cévní systém, hormonální systém atd. Zažíváme-li dlouhodobě stres, objeví se nemoc. Nejdříve jen funkční poruchy a pak nemoc. Máte problémy, přejete si zdraví? Zajímejte se o svůj stres. Někdy v budoucnu se na těchto stránkách nebo na www.vitazona.cz určitě objeví podrobnější výklad k tématu stres. Naše praxe nám ukazuje, že nečekaně mnoho zdravotní nepohody lze nečekaně úspěšně vyřešit jednoduchými protistresovými opatřeními včetně bylin v různých podobách.

Detoxikace

     Zkusili jste někdy odhadnout, kolik sníme potravin za rok nebo celý svůj život. Za život by to mohlo být až 40 tun. A dalších 20-40 tun vypijeme. A někdo mnohem více. Ještě štěstí, že celou tu hromadu nevidíme najednou, že? Naše strava obsahuje naštěstí samé zdravé věci, jen vyjímečně se v ní nachází těžké kovy, nadměrné množství cukrů, rafinované tuky, bílé pečivo, chemikálie, konzervanty atd. Určitá množství těchto nežádoucích látek tělo nedokáže zpracovat ani se jich zcela zbavit, ukládá na různá relativně bezpečná místa v organismu. Jenže pokud je tento proces dlouhodobý (a on je) i relativně bezpečné úložiště se jednou zaplní a stane se předmětem problému. Nastává degenerace. Klouby, zanešení a zúžení cév, paradentóza, vyšší tlak, vyšší cholesterol, různé bolesti, únava, psychické problémy apod. Jak se tedy zbavit nastřádaných toxinů? Detoxikovat, detoxikovat, detoxikovat. Už naši předkové to intuitivně chápali a pro detoxikaci si nacházeli různé postupy, které aplikovali. Dnes jsme na tom s konzumací "toxicky náročných potravin" mnohem hůře než naši předkové a je to znát na stavu našich těl, proto rozumná detoxikace by měla pro každého zcela přirozená.

Překyselení

     Překyselením se rozumí nerovnováha kyselin a zásad v organismu, kdy se v organismu nahromadí nadměrné množství látek kyselých, což většinou předpovídá vznik některé ze známých degenerativní nemocí v budoucnosti. Překyselení vzniká při dlouhodobé nadměrné konzumaci látek kyselé povahy nebo kyselinotvorných. Bohužel, jsou to potraviny, které běžně jíme. Cukr, bílá mouka (lepek), většina mas, masové polotovary, konzervované a rafinované potraviny a další. A naopak nedostatečnou konzumací zásaditých potravin, např zelenina, vhodné obiloviny, zásadité tekutiny atd. Dokonce i stres vyvolává v těle silně kyselé reakce. Kdo zlepší svoji kyselo-zásaditou rovnováhu, může brzy očekávat zlepšení zdraví a lepší vyhlídky do budoucna. Stejně jako předešlá témata, ani téma překyselení nespadá příliš do běžného slovníku lékařů, přesto nejzásadnější odborné informace se vší vážnosti a seriozností přinesli právě světoznámí lékaři. Lekař Otto Warburg dokonce obdržel Nobelovu cen za zjištění, že buňky, které vytváření rakovinné bujení jsou výrazně kyselé. Tedy překyselené. Může být tato informace pro nás nějak užitečná, přestože není příliš konkrétní? Jistě, minimálně by mohla vyvolat snahu získat další podrobnější informace.Již mnoho let se nám potvrzuje, že zbavit tělo nadměrného množství kyselin znamená prokazatelně zlepšit fungování těla v mnoha ohledech, zvýšit možnost uzdravení se apod. Prokazatelně a dlouhodobě.

     V nejbližších týdnech až měsících se budeme snažit na těchto webových stránkách (www.7zivotu.cz) a na www.vitazona.cz rozpracovat výše uvedená témata podrobněji a praktičtěji, právě pro jejich klíčovou užitečnost. (www.vitazona.cz – spuštění do konce tohoto roku)

     Jsme společností, která se téměř čtvrt století zabývá " životním stylem." Specializujeme se např. na výživu ve specifických životních situacích (bezlepková, detoxikační, odtučňující, ozdravná) a se zdravím související poradenství. Životy nás všech jsou propojením těla, mysli a duše - a my pro Vás hledáme odpovědi a co nejpřirozenější cestu ke zdraví. A nezáleží na tom, jestli tu správnou odpověď poskytne západní či východní medicína. Nehledáme rozpory, raději nacházíme soulad. Navštivte naše stránky, prodejnu, přesvědčte se, jsme zde pro Vás.

    Zasláním textu "článek" na  mail This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   Vám zašleme tento článek na Vaši mailovou adresu, případně další články s podobnou tématikou.

Kontakty: Centrum zdraví, Husova 19, 741 01, Nový Jičín.

Prac.doba: út,st,čt,pá   10-12 13-17 , tel:733734301,739235059