Tlusté střevoNejdůležitější funkcí střev je funkce trávicí a vylučovací. Částečně se potrava stráví v žaludku, zde dochází i k jejímu vstřebávání stěnami, ale tu nejdůležitější část trávení přenechává žaludek dvanáctníku a tenkému střevu. Sem se vlévá největší množství enzymů, žluče i šťáv a vnitřní strana tenkého střeva je poseta velkým množstvím střevních klků, které mají zabezpečit daleko větší vstřebávání živin z potravy. V tlustém střevě se již vstřebává velmi málo. Je to například voda, minerály a vitamíny. Nestrávené zbytky smíchány se zbytky látek trávicího procesu (žluč, hlen, tuk, sekrety z pankreatu atd.) se nám pomalu v tlustém střevě stlačují a pokračují dál k vyloučení.

Poruchy střev můžeme rozdělit do několika kategorií. Záněty, poruchy peristaltiky (posunu střev), srůsty, nádory a ta nejhorší porucha, zácpa (neprůchodnost střev). Funkci tlustého střeva můžeme sledovat na duhovce.

 

 

Z duchovního hlediska je střevo „cesta“. Představuje naše prožitky, křivdy, náš vztah k materiálnu, ale také je naším kompasem na cestě životem. Když přijde problém, vnímavý člověk se zamyslí a hledá příčiny svého oslabení. Jako příklad může sloužit úplně nejběžnější problém – zácpa. Kdyby se udělala opravdu objektivní statistika u žen a všechny, i ty, které nevědí, že tímto onemocněním trpí, by popravdě odpověděly, asi by to bylo zarážející procento. Dle mého odhadu má problémy z vy­prazdňováním 70–80 % žen.

Duchovní spolupříčinou je i fixace těchto lidí na materiální věci. Příliš lpíme na věcech minulých, na starých a nepotřebných myšlenkách, svůj šatník neustále plníme a vše v bytě je nám líto vyhodit, protože to má vazbu k minulosti. Můžeme také mít nedořešené situace se svými rodiči (přestože nám to tak nepřipadá). To neznamená, že bychom stále mysleli na krize z dětství, ale když se ve našem okolí stane něco podobného, trochu nás to sevře a minulost se opět otevře. To vše mohou být nepříjemné ­příčiny zácpy.

Když přijdou lidé s takovýmto problémem, mé první doporučení zní: „Přistavte ke svému bytu kontejner a vy­hoďte vše nepotřebné, co vás za ta léta obklopuje. Podobně to udělejte se šatníkem. To, co jste na sobě neměli víc než rok, by už nemělo mít ve vašem šatníku místo. Tyto věci nemusíte vyhazovat, darujte je třeba Červenému kříži či sociálně slabším“. Jsem rád, že už v mnoha případech se tito lidé vrátili a problémy skutečně odezněly (samozřejmě, že nejen tímto).

Zácpu poznáme nejlépe na duhovce a to podle věnečku, který je utvořen z nervových vláken a je těsně kolem zornice.

 
 

Signály zácpy lze rovněž pozorovat v oblasti nad obočím. Tato oblast je jakoby temnější. Oblast nás upozorňuje na zažívací a dýchací obtíže a nalézá se z obou stran centrální zóny jater a žlučníku .

 
Naopak průjmy se vyznačují ve stejném diagnostikovaném poli začervenáním. Jako průvodní jev se často objeví vlhký dolní ret. Dále můžeme naleznout změny na okrajích tváří. Zde nám hlavně napoví zabarvení kůže a její vzhled. Červená po okrajích tváří značí zánět, zelená rakovinu, hnědá nebo hnědočerná(znaménka) degenerace tkání. Jestliže je na lícních kostech patrný otok střídající se s vráskami, v celém aparátu střev nastává hromadění přebytků a hlenu.

 
Samozřejmě, že se problém v tlustém střevě, podobně jako u tenkého, projevuje na rtech zduřením tentokrát vnější části dolního rtu .

 


 Takto zduřelé tlusté střevo je plné tuků, hlenu a jiných odpadů metabolismu. Jestliže dlouhodobě neléčíme nedostatečnost střev (neúplné vyprazdňování) nebo dokonce zácpu, máme ty nejlepší předpoklady k hemeroidům (ačkoliv toto je onemocnění oběhového aparátu), k rakovině rekta, zvýšenému cholesterolu anebo dalším plísňovým a alergickým onemocněním.Rty na druhém snímku ( se dvěmi šipkami) patří pětiletému chlapci, který chodí na stolici 1x za DESET dnů!!! Rodiče víte jak chodí na záchod ta vaše ratolest?

 


 Šipky ukazují na váčky které již se tvoří pod rtem. Tyto váčky naznačují vážný stav v příčném tračníku.

 

Čisté střevo je základ zdraví! V žádném případě si však nemysleme , že stačí použít nějakou metodu ( např. kolonhydroterapii) a můžeme trápit tělo dál. Navíc podle mého selského rozumu je tato výše uvedená metoda víc na škodu , jak k užitku. Proč? Tenké a tlusté střevo je propojeno tzv. ileocekalní chlopní. Je to z toho důvodu, aby se odpad z tl. střeva nedostal zpět do tenkého. To by byla naše smrt. Jenže my touto metodou vyčistíme dočista, dočista tl. střevo, že nám zůstane bez ochranného hlenu a potřebných látek , z chlopně se vyvalí agresivní svinčík, který útočí přímo na sliznici. Víte , možná se vám to zdá tvrdé, jenže ono není. Logicky si odůvodněme proč tam jdeme – protože máme problém, a ten není jen v tl. střevu. Dá se však tato metoda aplikovat dvěmi způsoby . 1.) je potřeba před aplikací držet min 1měsíc perfektní dietu , ve své podstatě bez živočišných produktů a min ? roku po aplikaci jako mimino s přídavky bakterii střevní flóry. 2.) při aktuálně akutních stavech. Jinak tohle neplatí o klystýru. Ten je velmi pozitivní pro střevo i pro tělo. Vím , že při potížích ve střevech se zrovna dobře nežije, jen zvažujme cesty nápravy . Důležitým ukazatelem správné střevní rovnováhy je náš jazyk. Měl by být čistý, bez povlaku a nerozpraskaný. Jestliže však má povlak, je předpoklad, že v našich střevech jsou akumulovány plísně a kvasinky, které můžou v důsledku vyvolat záněty, mykózy a to všude v i po těle .

 

Následně může takováto mykóza skončit rakovinou. Znovu tedy přistupme k zrcadlu a v mnoha případech velmi opatrně na sebe vyplázněme jazyk. Jestliže tam povlak je, je ve střevech i mykóza...

 

 

 Plísně a mykózy se však projevují také deformací nehtů. Jde zároveň o chronický nedostatek živin, hlavně minerálů. Chceme asi všichni mít pěkné vlasy a nehty, tak doplňujme co je třeba a problémy ustanou.