Srdce

 

Po okruhu biologických hodin jsme se přesunuli k orgánu, ke kterému patří prvek ohně . Tento prvek přesně vyjadřuje vše, o čem srdce hovoří. Oheň je přece dobrý sluha, ale zlý pán. Stejně se můžeme podívat na počínání lidského pokolení. Určitě potkáváte na svých cestách lidi, v jejichž paprscích byste se chtěli hřát, kteří mají srdce na dlani a nikdy nejsou hluší k pros­bám nebo žádostem o pomoc. Tito lidé nikdy nedávají přednost svému egu a vlastnímu prospěchu, ale raději rozdávají radost a štěstí svému okolí. Těchto lidí však stále ubývá – nebo je to snad jen má představa? Pak potkáváme lidi na druhé straně mostu. Tvrdé, arogantní, sadistické, kteří vyznávají hlavně své JÁ, které ukazují a vystavují na odiv všude, kde to jen lze – zkrátka lidi se srdcem doslova jako kámen.

Srdeční obal a cévní systém

Srdce a cévní systém jsou orgány, které jsou v současné době zatěžované nejvíce. Již zarážející statistika tvrdí, že každou čtvrthodinu zemře v této republice jeden člověk na infarkt. Srdce je nejvíce ohroženo v období od 15. května do 14. července, kdy zároveň vykazuje svou nejvyšší aktivitu. Jedním slovem, je to lásky čas a pokud ji v sobě nebo kolem sebe nevnímáme, přichází opak radosti a tím srdce velmi trpí. Srdce diagnostikujeme v oblasti špičky nosu .

 


 

Záleží na tvaru, velikosti a zabarvení, abychom si udělali představu, o jeho stavu a funkčnosti. Je-li špička nosu nabobtnalá a měkká, je to příznakem zavodnění srdce a zároveň to může znamenat i problémy s vylučováním tekutin vůbec, ale o tom ještě budeme hovořit později. Je-li však špice nabobtnalá a tuhá, jde o obtažení srdce tukem, předurčenost k srdečním záchvatům nebo možnost mrtvice .

 


 


Dalším problém srdce nám značí změna barvy špičky nosu. Jestliže máme nabobtnalý nos, a přidá se k tomu červené až fia­lové zabarvení, nebo se nám tlačí na povrch červené či fialové žilky, máme co dělat s hypertenzí. Takovéto zbarvení nemusí být nutně jen na nose. Žilky nám mohou prokvétat třeba na tvářích, bradě a čele . Jakmile však k prokvetlým žilkám přibude začervenání líček, pak můžeme s největší pravděpodobností diagnostikovat nedomykavost srdeční chlopně (obr.54 , 55 a 56 )


 

 

 

Ještě nebezpečnější je však prokvetení žilek na nose kolem chřípí nosu. To může být předzvěstí vážných srdečních nebo mozkových příhod. Jde vždy ovšem o tlak. Tlak krve i tlak z jakým procházíme životem. Není nic jednoduššího než se na chvíli zastavit a volně dýchat. Mnoho lidí kteří neumí zastavit ani na chvíli své myšlení a které postihla nějaká osudová rána ( např. ztráta zaměstnání, partnera nebo jen iluzí) si časem tento případ přivodí. Zvolněte a dýchejte, nelpěte a netlačte. Vše co má začátek ( ztráty ) má i svůj konec. Čas je nejlepší lékař.


 

Dříve než přejdeme k samot­nému ošetření těchto problémů a poškození, podíváme se, co nám k tomuto tématu řekne duchovní medicína. Podle ní se totiž jedná o nesmíření s osudem, proběhlou tragédií, rozchodem s partnerem, úmrtím blízkého člověka atd.

Příklad: Otec chtěl mít ze svého syna dobrého sportovce a obětoval tomuto cíli celý život. Investoval každou korunu do synova vybavení, tréninku a vůbec mu věnoval všechen volný čas. Jenže čas běžel a syn dospěl. Krátce po svých osmnáctinách doma oznámil, že se sportem končí a že si jede vydělat peníze do zahraničí. Od té doby má tento otec vysoký krevní tlak, neboť nepochopil, že je to synova svobodná vůle, co chce nebo nechce dělat. Jeho nesmíření vyústilo k neustálému vracení se k této situaci a k neustálému hledáním chyb přesto, že již nic nelze změnit. Tento tlak na problém vyústil ve vysoký krevní tlak. Pokud mám správné informace, tak po rozboru celého případu vzhledem k přírodním zákonům a jejich pochopení, se vrátil tlak tohoto pacienta do nor­málu.

Vezměte si prosím poučení a smiřte se s tím, co nemůžete změnit. Snažte se řešit všechny věci ve 24–hodinovém cyklu tak, abyste večer usínali a ráno se probouzeli jako „znovuzrození“, bez zbytečné zátěže z minulosti. Je mi jasné, že tento problém není jednoduché zvládnout napoprvé, ale za pokus to určitě stojí. Můžete použít ještě jednu pomůcku, která se osvědčila v nejednom případě. Pokaždé, když vám vyvstane nějaká černá myšlenka v mysli, zkoušejte přemýšlet znovu a znovu, až tam budou jen samé pěkné myšlenky. Nezapomínejte, že myšlenky jsou první hybnou pákou a už na úrovni myšlenek si tvoříte základ příštího života. Všekonání je tvořeno ve směru Myšlenka Ţ Slovo Ţ Čin.DOPORUČENÍ K NÁPRAVĚ

1) Potravní doplňky:

Vein proteX- tento pomocník by neměl chybět nikomu, kdo nemá v pořádku žilní systém. Při dostatečném dávkování  3x2se ztratí i zlatá žíla (hemoroidy). Možná, že si ani neuvědomujeme, jakou rizikovou skupinou jsme, pokud jimi trpíme. Jestliže je máme, jsou takto postiženy žíly v celém periferním systému (ruce, nohy, mozek, klouby...)

Resveratrol- učme se od Francouzů, je to vlastně imunita viné révy. O Francouzech je známo, že denně pijí červené víno a i při stravě nic moc mají minimální procenta srdečně cévních onemocnění. Jenže, stále pít je o řidičák a játra. Řešením je tedy resveratrol....

Xantho plus- zabraňuje zánětům v cévách a tudíž tímto způsobem snižuje i hladinu cholesterolu.

L–Karnitin – to je speciální aminokyselina, která chrání srdeční sval proti přetížení, velmi dobré uplatnění našel v lékař­ské praxi při potížích způsobených anginou pectoris.

Sublingual Q 10 – to je látka podobná vitamínům (zvláště pak vitamínu E), ale má daleko větší antioxidační schopnosti. Velmi dobře se také uplatní při paradentóze. Věděli jste, že pokud máme para, máme o 90%  větší riziko postižení infarktem. V devadesátých letech představil Dr. W. U. Judy své výsledky používání Q10 u pacientů postižených infarktem. Pozorování provedl na 180 pacientech, z nichž polovina dostávala pouze klasické léky, a druhá polovina trvale užívala navíc 100 mg Q10 denně. Po šesti letech již ze skupiny, která dostávala pouze klasickou léčbu, nežil ani jediný pacient. Ve druhé skupině přežívalo po této době 36 % pacientů. Myslím, že tyto ověřené výsledky hovoří samy za sebe, proč tedy koenzym Q10 nezkusit. Někteří lékaři, kteří se zabývají touto problematikou, zjistili, že při podávání léků na snížení vysokého tlaku (tzv. beta–blokátorů) se narušuje funkce enzymů stimulovaných Q10 a je tedy nutné cíleně podávat Q10 v tobolkách. Sublinqualní Q10 je  v současnosti nejlépe vstřebatelná forma a navíc- léčí i dásně...

Arginin plus- dá do pořádku neprůchodné cévy, ale pozor, neskutečně u mužů zvyšuje potenci :-).

Cholestone- jestliže máte vysoký cholesterol a přejete-li si jej bezpečně snížit, toto je pro Vás řešení.

Vitamín E – zastává důležitou funkci při přeměně sacharidů, bílkovin a tuků. Zároveň je velmi důležitý při regulaci obsahu vody v organizmu. Dávkování je velmi individuální od 30 mg do 1200 mg. Důležité jsou náběhové dávky.

Selen – to je antioxidant, který působí synergicky spolu s vitamínem E a jejich spolupůsobení na srdeční funkce jsou daleko silnější.

Vitamín C – u mužů může snížit cholesterol až o 25 %!!! U žen jsou výsledky podstatně nižší.

Samozřejmě, že jsou na trhu i komplexní přípravky k oše­tření nebo k prevenci např. Mega protect (selen, ginko, Q10, vitamín E, vitamín C, vitamín A atd.), Cholestone (preparát z bylin určený pro snížení cholesterolu), Omega III (nenasycené mastné kyseliny). Osobně je lidem rád doporučuji, ale představit vše, co na našem trhu je možné koupit, v této publikaci nelze.

Noni2) Byliny:

Srdečník- velmi učinný na arytmie, tachykardie atd.

Cardolen- směs bylin

Rozrazil – „krev čistící bylina“ snižuje cholesterol, rozpouští tuky.

Tužebník – podporuje vylučování kyseliny močové z těla.

Hloh – rozšiřuje tepny a cévy.

Jinan dvoulaločný – zvyšuje prokrvení srdce a cév. Prevence proti infarktům a mozkovým příhodám.3) Masáže:

Opět nechávám na vědomostech fyzioterapeutů.4) Doporučení ke stravě:

Ve větším množství konzumovat ryby a mořskou zeleninu. Zcela vynechat červená masa a výrobky z nich. Doporučuji zvýšit konzumaci česneku a cibule. Dvě denní jídla volit jako zeleninové saláty. Vynechat mléčné produkty kromě zákysů. Uvědomte si, že 10 dkg uzenin je pro vás stejná „dobrota“ jako 40 vykouřených cigaret.5) Pohyb:

Při nemocech srdce je pohyb více než důležitý. V akutních případech samozřejmě nezatěžovat, ale po odeznění začít s drobnými procházkami, plaváním a dechovým cvičením.

Funkční poruchy srdce

Dalším znakem postižení srdce je tvar nosu tzv. pinokio. Na tomto obrázku není úplně přesně zatočena špička nosu nahoru. Čím více je špičatější a prošlejší, tím větší riziko existuje. Na tomto snímku je ještě riziko poměrně malé, ale vzhledem k prohnutému obočí bych navrhoval více relaxace. Tam , kde je už jakýkoliv znak a život člověka je protkán citovými ranami a navíc má sklony k velmi silným emocím a výbušnosti je opatrnost na místě .

 


 Tento tvar nosu nás upozorňuje na srdeční slabost a pře­citlivělost nervového systému. Může také jít o vrozenou srdeční vadu.

Nos, který míří svou špičkou naopak dolů, nos „klesající“, nám rovněž udává srdeční slabost, ale tentokrát ve vztahu k ledvinám. V  podstatě se může jednat také o vrozenou vadu srdce a ledvin, proto by měli nositelé takovéhoto nosu dávat velký pozor na své chování a jednání ve vztazích. Je možné, že osud sám těmto lidem bude stále přidělovat lekce , které je budou učit chápat hodnoty vztahů.


 Vlastníte-li nos opatřený rýhou uprostřed špičky (obr.60 )


 nebo je evidentně levá či pravá polovina špičky nosu větší,

 


 

máme predispozici k srdeční nepravidelnosti. Je-li levá polovina větší, je zároveň zvětšená levá komora srdeční. Znamená to, že svůj život žijete jakoby na dluh. Stále se za něčím honíte a absolutně neznáte odpočinku. Je-li větší pravá polovina, pak vězte, že ve vašem životě hraje podstatnou roli slova „už toho mám dost“. Člověk by se raději na vše vykašlal, vždyť ať zkouší jak zkouší, výsledek je přinejlepším nulový, a odpovědí na tento prožitek je zvětšení pravé srdeční komory. U obou dvou případů doporučuji zvolnit životní tempo a pohlížet na budoucnost jako na novou šanci. Těšit se na vše, co může přinést den příští, a každý den si vzpomenout na alespoň jednu krásnou věc či prožitek. Nejlepší doba na rozbor je při ulehnutí do postele. Je dobré si projít celý den znovu, za nepovedené se nekárat, ale spíše si říci, už vím, jak to příště udělat lépe. A to nejdůležitější: nezapomeňme najít něco, za co se můžeme pochválit, a s tímto dobrým pocitem usínat. Také lze pro začátek zvolit metodu dobrých skutků, tj. dát si předsevzetí, že každý den udělám jeden dobrý skutek. Nezapomeňte však, že ten je založen na nezištnosti. Pokud budeme dělat dobré skutky zištně nebo jen pro dobrý skutek, je lepší tuto metodu opustit.Ještě větší a nebezpečnější rizika pro nás představuje , je-li nos velký , baňatý a rozpůlen.

 


 

Takový nos o dané osobě říká, že je velmi sebejistá v překladu: „větší než sám život“. Takovýto nos vlastní např: Bill Clinton nebo Gepard Depardieu. Takovýto znak také naznačuje osobu výbušnou a nezvladatelnou. Často mají tito lidé i problémy se zákonem ( pokud zákon sami nepředstavují). Oba představitelé, jak víme, jsou již po operaci srdce. Nepodceňujme tedy pokud ještě můžeme tyto znaky a snažme se dát srdci vše co potřebuje. Tedy lásku, cit a volnost.Zkuste si prstem přejet po své špici nosu a hned zjistíte, jestli je zakončení pěkně měkké nebo kostnaté a tuhé. Uvidíte, jak budete překvapeni, kolik z nás má problémy, které zatím naštěstí neukázaly svou nápravnou sílu. V tom­hle ohledu orientální medicína předčí medicínu západní. Podle různých příznaků můžeme předcházet závažným problémům, které mohou nastat třeba i za několik let. Záleží na každém z nás, co se svým zdravím uděláme. Je smutné, že se zdravím začínáme zabývat, až když ho ztrácíme, v těch horších případech až nás nemoc přímo spoutá. U některých lidí, a je jich čím dál víc (hlavně žen), si můžeme všimnout, že špička nosu je jakoby bílá, mnohdy až svítí. Označuje nám stagnaci srdeční činnosti a zároveň prochládání kůže a končetin.

Dalším velmi zajímavým znakem, který nás dlouhodobě může varovat před poškozením srdce je vráska, která se vytvoří na boltci ucha. Souvislosti mezi touto vráskou a srdečními příhodami zkoumá již léta tým lékařů v zahraničí. Není to tedy znak akutního ohrožení, ale signál začít něco pro to své srdíčko dělat .

 


 

 

 

Vidíme , že znaků srdečních poruch je opravdu mnoho a to zde nejsou zdaleka všechny. Je to jen výčet těch, které jsou nejběžnější a kterých si můžeme všimnout na první pohled. K tomu dalšímu bych dodal jen dovětek, že jeho autorem , nebo chcete-li – objevitelem je český lékař MUDr Jiří Fiala. Zjistil podivnou spojitost mezi chorobami srdce a postavením nosu. Záleží na tloušťce kořene a špice . Čím užší je kořen a širší špice, tím větší riziko srdečních chorob vzniká. Často se jedná o ischemickou chorobu srdeční . Mnoho státníků, vůdců i rebelů má takovýto nos a mnoho z nich se ze srdcem také léčí. Uvažoval jsem proč tomu tak je. Často mezi ně patří osoby s velkým tzv. římským nosem. O nich je známo , že rádi řídí, rozkazují a někdy také manipulují. To by v následku mohlo stačit na poškození srdíčka, jenže ne zrovna všichni mají tento nos velký a přitom má tvar pyramidy. Věci nejjednodušší se odhalují nejsložitěji a přitom odpověď je neskrytě celou dobu před námi. Kořen nosu ( kapitola slinivka a slezina ) je vlastně promítnutá minulost ve vztahu k lásce, křivdám a špice nosu ve vztahu k citu. Máme-li nepoměr mezi láskou dávanou i branou, máme-li nepoměr v citové oblasti , musí nutně utrpět srdce. Navíc, většina takovýchto nosů má směr klesající a to znamená, že se jedná o osoby, které rády kritizují (kverulanti). Které neustále vytvářejí protipól k okolí. I takovýto postoj srdci nepřidá. Je třeba vždy hledat harmonii.

Žilní a cévní systém můžeme a měli bychom také zařadit do této kapitoly. Křečové žíly k tomuto systému mají také co říci. Tady je třeba poznamenat, že i hemeroidy do této skupiny zapadají neboť se jedná o onemocnění žilního systému a ne poškození střev. Jak se to vlastně stane, že se naše žíly poškodí. Žíly, jak všichni víme, odvádějí z orgánu využitou krev k okysličení a zároveň se snaží odvést vše již nepotřebné. Jenže my přeci nechceme ze svého života odstranit to nepotřebné. Rádi se zabýváme tím, co nám kdo udělal, co o nás kdo řekl a v horším případě o tom ještě mluvíme s ostatními. Pak dáváme impuls organismu, aby také shromažďoval a nepročišťoval . Jdeme –li ještě dál, tak i , aby neokysličoval, protože i my už se dusíme křivdami a nespravedlnostmi vůči naší osobě. Zpočátku vidíme v bělmu výrazné červené žilky ( vlnovky) a jdeme-li dále životem bez nápravy myšlení, vidíme jak nám potemňují rty a žíly na spáncích, bledne kůže, brní ruce a mrznou nohy. Všímejme si již prvních příznaků a nemusíme řešit věci příští.