Pohlavní orgány – hormonální systémPohlavní orgány souvisejí s mateřstvím a jejich největší (nejdůležitější) funkcí je rozmnožování. I duchovní medicína je podobného názoru, ačkoli podle ní se na pohlavních orgánech odráží i naše vnímání partnera a rovněž působení rodičů na dítě. Nezapomínejte, že první ženou, kterou pozná dítě (chlapec), je matka, a prvním mužem, jehož pozná dítě (děvče), je otec. Již tady se může zrodit budoucí nefunkčnost pohlavních orgánů. Stačí, neumožníme-li svému dítěti poznat první rodičovskou lásku, neuvidí-li, jak si jeden druhého vážíme, jak se navzájem hladíme a podporujeme. Naopak stačí velmi málo, aby si naše dítě myslelo, že je na obtíž a že nám stojí v cestě. Výsledky si zkuste spočítat sami. Pokud nebudeme zavírat oči před realitou a podíváme se na stav pohlavních orgánů, asi nám do smíchu moc nebude. Výtoky trpí snad každá druhá žena, poruchy cyklu snad ani nebudu komentovat (uvědomte si, že kdo srovná cyklus hormony, ten ho v pořádku nemá), stále víc přibývá neplodnosti, rakoviny prsu nebo dělohy stoupají geometrickou řadou atd. Co to asi tak může znamenat? Znamená to, že náš partnerský život se nachází ve velmi špatném stavu. Čím dál tím víc vyznáváme materiálno a vzdalujeme se základním přírodním zákonům. Hlavně zákonu lásky. Manželství je pro mnoho lidí zbytečný přežitek a stále více lidí vyznává volný sex. Možná si to neuvědomujeme, ale půjde-li to takto dál, staneme se planetou přestárlých a nemocných obyvatel. Snažme se, alespoň každý sám za sebe, něco málo změnit. Važte si svých partnerů, i když to vždy nemusí být zrovna lehké, a pamatujte, že nikdy nedostanete nic, co vám nepatří. Z oblasti nauky o karmě je známo, že k sobě mohou být přivedeni jen ti lidé, kteří se mají od sebe něčemu naučit, nebo si něco dořešit z minulosti. Vězte tedy, že mnohem lepší pro váš budoucí život bude žít se svým partnerem a snažit se vyřešit vše, co mezi vámi stojí. Jste na to dva! Nehoňte se zbytečně za pozlátky, neživte se zbytečnými fixními představami růžových brýlí. Od žádného problému neutečete a po krátkém čase zjistíte, že tam, kde jste utekli, je to mnohdy daleko horší. Utíkáme-li před životem, bude to na nás po čase vidět. Život nás poznamenává hormonální poruchou cyklu. Tuto poruchu poznáme v diagnostické oblasti pro pohlavní orgány nad horním rtem a to vodorovnou vráskou .

 


 

 

Poruchou cyklu samozřejmě mohou trpět jen ženy. Tyto ženy navíc mají rády souvětí: „Už aby to bylo za mnou.“ Pamatujte, že utíkat se věčně nedá. Dnes před sebou překročíme hromádku, zítra obejdeme kopec, ale pozítří tu horu musíme slézt. Stejnou vráskou se vyznačuje i porucha cyklu prodlouženého, jen s tím rozdílem, že se jedná už na první pohled o osoby pasivní, nic neočekávající nebo nadměrně sevřené smutkem, jakoby bez života, vesměs s nižší teplotou těla. Tady může docházet až k chybějící menstruaci. Je zvláštní, že u 80 % vesměs mladých dívek od 15–20 let, které mne navštívily v poradně, jsem zjistil, že byly v mládí hospitalizovány a že si to všechny z ně­jakého důvodu dobře pamatují. Co způsobilo tuto poruchu? Mohlo to být odtržení od matky? Zatím se zdá nejúspěšnější léčba pomocí lymfatické masáže v kombinaci s Oceanem21, Noni ( pozor , na trhu je mnoho rádoby noni a když jsem viděl výsledky testů, tak polovina výrobků s tímto názvem nemůže fungovat. ) Jeřáb ptačí a elixír Feminin.

Dalším důvodem potíží těchto postižených jsou jejich maminky. Podle mne takovéto dívenky teplo matčiny náruče příliš nepoznaly a o tom mě také matka jedné z dívek dost jednoznačně přesvědčila. Na otázku, jak se svou dcerou vychází a jak se jí věnuje, mi odpověděla: „Víte, já podnikám, ale pracuji doma a holka ví, že když něco potřebuje, může za mnou přijít. Jsem vedle v pokoji.“ Tolik odpověď. Co si o tom myslíte vy? Mně totiž z toho vyplývá, že si ta matka neuvědomuje, že ta dívenka, které je teprve 15 let, potřebuje v prvé řadě maminku.

Dalším dosti rozšířeným problémem jsou výtoky, poševní záněty, poruchy sliznic atd. Tyto nalezneme na bradě pod dolním rtem v podobě malých svědivých červených vyrážek, které mohou být podobné až oparovým skvrnám.

 


 

 

Při výtocích se nám může stát, že nalezneme trochu sekretu také v koutku očí pacientky. Nicméně výtok jako takový nám ukazuje na nespokojenost či zlobu partnerky v partnerském životě. Podle dalších prvků se dá zjistit, je-li tou příčinou muž nebo zda žena má se sebou problémy a neumí krotit své choutky. Muž je „příčinou“, když vyrážky pokryjí pravou část od brady ke rtu. Zde hledejme smír a ne vztek. Zvláště když muž v životě chybí, zkoumejme, zda naše nároky na kvality a hodnoty neposouváme příliš vysoko .

Pohlédneme-li na stranu levou, vidíme, že život nás nenaplňuje a že bychom chtěli více, že naše představy se prolínají se sny. Přestože naše růžové brýle ztratily svá skla, hledíme rádi alespoň přes obroučky, které omezují náš pohled, a před­stavujeme si, jak to může být krásné, místo toho, abychom je konečně odhodili a uviděli v celé šířce, jak je to krásné .


 

 

Jestliže se však nepoučíme a dále tvrdohlavě trváme na tom, že nás život podvedl, že jsme se mohl mít lépe (s jiným), že život se má využít (a ne prožít), pak se nám nad zornicemi, spíše vlevo, udělá toxický prach. Jakoby slunce vstávalo nad horami, ale tak pěkný příznak to zase není. Je to výraz arogance a ega. Tam, kde začíná arogance, vše ostatní končí. Ještě chvíli a už máme možnost v duhovce rozeznat problém ve vaječnících nebo vejcovodech, podle znaků, známých již z předešlých stran .

 


 

 

Zde již Damoklův meč velmi těžce dosedá na naši hlavu. Vesmír plní všechna přání. A jestliže vy, vdané ženy, matky, nebo i vy, dívky, tohle nepochopíte, budete napravovány. Kdysi bylo normální, že žena chtěla mít dítě. Dnes, v  těch lepších případech, si klademe různé podmínky – až postavíme barák, až si koupíme byt, až budu mít auto, až budu mít našetřeno, až se podívám do Orientu. To jsou ty lepší případy, přičemž vaše základní myšlenka „teď ne“ zní pro vesmír jako rozkaz. Važte si toho, že to dítě můžete mít, jiné mnohdy už poučené by dnes daly diamantovou horu za možnost mít dítě, a to již pravděpodobně nebude možné. Při své přednáškové činnosti se setkávám s mnoha různými lidmi a jednou jsem byl v rámci kulturního programu pozván, abych udělal přednášku na internátě kadeřnic (14–16 let). Nebudu popisovat, co bylo vidět ve tvářích těchto dívek, když jsme se bavili o možných negativních dopadech prostředků, s nimiž budou pracovat, na jejich zdraví, až jsme se dostali k oblasti mateřství. To, co jsem tehdy slyšel, mnou hluboce otřáslo. Z některých stran se ozývalo něco o postavě, někde to byly připomínky daleko tvrdší: „Přece nebudu taková kráva jako matka, abych se nikde nepodívala“, a podobné výroky, které se sem snad ani nehodí. A už jsme u dalšího problému a tím je porucha rovnováhy testosteronu a estrogenu. Jestliže se poruší rovnováha těchto hormonů, nastává naprostý zmatek v těle, mysli i duši. Ženy hrubnou a začínají se pokrývat ochlupením. Nejdříve na holeních a stále výš, až se objeví knírek pod nosem. Máme před sebou ženu, v níž se skrývá mužský princip. Pokud tato žena nepochopí a nezačne se o sebe více starat (myšleno na bolest duše), pak v další fázi začne pelichat jako muž. Vypadávání vlasů u žen není a nikdy nebylo normální. Depilací a příčesy či parukou svůj problém nevyřešíte.

Tyto ženy dosti často trpí na poruchy vaječníků, zvláště pokud se jedná o tvorbu cyst. Ty můžeme diagnostikovat na tvářích v oblasti tváří .

 


 V zakreslené oblasti se mohou tvořit vyrážky nebo i uhry, což je znamením tvorby cyst na vaječnících , ale také u mužů na varlatech a prostatě. Taktéž si všimněme mastné pokožky na čele, nose a bradě.