Játra- žlučník

Dříve než se dostaneme přímo k jádru , pojďme se podívat trošičku na anatomii. Játra, žlučník a žlučovod. Vše krásně pospojováno v jedné linii. Ničemu nelze dát přednost, nic nelze zatlačit do pozadí. Cokoliv z tohoto řetězce nepracuje, ovlivňuje zbývající. Nehledě na to, že vše je ještě závislé na hormonálním systému. Prostě vše se vším souvisí.

Játra jsou z duševního hlediska prvkem, který nám ukazuje kvalitu našeho pohledu na svět. Jestliže jsme přístupni všemu, co život přináší a jsme schopni vnímat i některé nepříliš pěkné či veselé věci jako normální součást života, pak i játra máme v pořádku. Ve chvíli, kdy se začínáme vztekat na život nebo partnera a stěžovat si na nespravedlivost, můžeme říct, že prvek játra je oslaben.

Za projev onemocnění jater se pokládá:

• tvrdohlavost

• agresivita

• hlučnost

• vztek

• malichernost.

V Orientu nazývají vztek a hněv bolestí jater. Určitě se vám už někdy stalo, že jste si vyšli s partnerem na skleničku a za­registrovali někde vedle u stolu nadměrně hlučnou osobu. ­Taková osoba bývá většinou chudší postavy s hranatými rysy (popřípadě s bílými nebo prošedivělými vlasy). To vše jsou dia­gnostické prvky poruchy jater. Diagnostická zóna jater a žluč­níku se nachází mezi obočím nad kořenem nosu. Najdete-li v této zóně vrásky (jejich počet, délka a hloubka rozhoduje), můžete diagnostikovat „stažení“ nebo tvrdnutí jater.Tato osoba většinou velmi těžce komunikuje se svým okolím, zvláště jsou-li tyto vrásky hluboké a jsou spojeny s pro­šedivěním vlasů nebo třeba i obočí. Je výbušná a často bez důvodů podrážděná. Tím , že jsou vrásky dvě a málo nakloněné k sobě nám tělo ovšem říká, že je tato osoba vyslechnout cizí názor. Netvrdím , že je to jednoduché se s touto osobou domluvit, ale jde to.


 

Na rozdíl od dalšího obrázku kde je evidentní sbíhavost vrásek a tudíž dává tušit osobu nesmířlivou, dogmatickou nebo despotickou. Rozhodně se na těchto vráskách podepsalo značně ego. Tito lidé mají nejraději jen pravdu svou vlastní. Na tomto obrázku však můžeme zaznamenat i jiné znaky , které nám potvrdí poškození v játrech. Všimněte si například „překlopeného víčka“. I to je znak příliš tvrdého vnímání a jednání. O tom se budeme bavit dále. Může se stát, že k těmto změnám dojde po prožité tragédii, např. úmrtí blízkého člověka, rozvodu, ztrátě zaměstnání atd. Člověk se uzavírá do sebe a přestože navenek vypadá klidně, vnitřně dává vinu celému světu za svůj „zpackaný“ život a vzteká se. Diagnostických znaků, které nám můžou poodhalit příčinu a pomoci najít odpověď je více. Za zmínku v souvislosti s tímto snímkem stojí , třeba vyrůstající chloupky mezi obočím. To mají lidé, kteří za své neúspěchy vždy hledají viníka. Může mít takový člověk pak správný názor na svět? Může mít v pořádku játra? Těžko, protože trpí pocity nespravedlnosti a nepochopení. „Lížou“ si své rány a nevidí skutečnost v reálném světle. Myslí si, že vše si musí vybojovat a tak zvyšují svou tvrdost. Ano tvrdost, vnější (projevy- hlučnost, malichernost, hrubost) a vnitřní (projevy – nepřijímám, jsem nepochopen, nesmířím se). I obočí je nejen šedivé, ale také značně neuspořádané. Stejně jako život daného člověka. To vše jsou znaky, které nám přibližují emoce, které je možno pokládat za základy poškození jater. Která skutečnost byla jako spouštějící, není tedy důležitá ( myslím tím infekce apod.)V pravém oku můžeme najít poškození jater v po­zici 7 40 – 7 45

 

 

.

I u tohoto obrázku můžeme nají společné rysy předchozím. Chloupky , které rostou mezi obočím a také neuspořádané obočí. I když, jak vidno, prošedivění tady není. Nemusíme tedy všude najít všechny znaky, aby náš závěr mohl být úplný a abychom mohli říct - „ ty játra vám skutečně moc nefungují“. Je však důležité , abychom se snažili nevycházet pouze z jednoho znaku. Najděme , alespoň dva další a doplňme informace dotazy ( budíte se mezi 01-03 ? Býváte brzy unaven? Prokrvují se vám správně ruce, nohy? Dalším dosti závažným problémem jater je cysta či nádor. Bílé skvrny v kombinaci s vráskami v jaterní zóně znamenají cysty na játrech nebo změny ve žlučníku

Lidé s poškozením jater, žlučníku nebo žlučových cest nemají chuť žít. Neustále si myslí, že není pro co žít a že vlastně už není ani proč. Nejlepší regeneraci pro jaterní tkáň je nalezení dětské radosti v sobě a změna vnímání života kolem nás. Vždyť nás nic nestojí, zastavíme-li se nad rozkvetlým kvítím nebo se potěšíme plavným letem krásného motýla. Zapomínáme, že sladkost života k životu patří.

Dalším diagnostickým bodem přetížených jater je začervenání bělma v oku. Vzpomeňme na to, co udělá s očima pár vypitých sklenic piva, vína, zkrátka alkohol. Tento signál nám ukazuje na akutní přetížení jater. Při dlouhodobém přetěžování přechází barva bělma postupně do šedé, včetně celkového mírného zešednutí kůže.

Trochu jiným případem je cholesterol. Zvýšenou hladinu cholesterolu můžeme diagnostikovat na kůži (kůže je zástupným orgánem jater) v podobě bílých zatvrdlých kuliček na obličeji nebo kolem očí, popřípadě hrudkami v bělmu.

 


 

 

Při dlouhodobé zvýšené hladině cholesterolu se může začít tvořit stříbřité ochlupení po těle, nebo tzv. miminkovské chloupky na čele. Je smutné, že právě tento problém, který je u nás tak rozšířen, zůstává stále v pozadí a že lidé ani neznají hladinu svého cholesterolu. Cholesterol známe tzv. „dobrý“ HDL (High Density Lipoprotein), to značí lipoprotein o vysoké hustotě a měli bychom mít jeho hodnotu alespoň 1 mmol/l, a tzv. „špatný“ LDL (Low Density Lipoprotein), lipoprotein o nízké hustotě. Jeho hodnota by měla být pod 2,2 mmol/l. Celkový cholesterol při dobrém zdraví by neměl přesáhnout 4 mmol/l. Dnes je ovšem běžné mít cholesterol celkový kolem 6 mmol/l a není vzácností ani 8 mmol/l a více. Při těchto hodnotách riskujeme arteriosklerózu (nebo podobné cévní problémy), kterou můžeme diagnostikovat jako máselný kroužek v okrajích duhovky .

 

Z duševního hlediska má zvýšený cholesterol člověk, který rád bere a není schopen nebo ochoten dávat. Myšleno obecně na vše, na štěstí i lásku.

 Na tomto obrázku také vidíme výše jmenovanou hrudku cholesterolu v oku. Na stejném obrázku vidíme další znak poškození nebo přetížení jater. Všimněte si zvláštního tvaru víčka. Říká se tomu Weragutuv záhyb, který se zároveň označuje jako znak deprese. Otázka vždy je, zda se nejedná o trojúhelníkové oči, ale Weragutuv záhyb. Porovnejte tedy tento obrázek se skutečností . Když se začíná budovat Weragutuv záhyb, začíná se přehýbat víčko. Postupem času nás stress a deprese změní natolik, že víčko je přehnuté takřka po celé délce oka. Zároveň, když se přehýbá víčko, tak se také zvyšuje možnost výskytu žlučových nebo ledvinových kamenů. Zkušený diagnostik dokáže podle délky záhybu, určit dobu , po jakou na nás deprese působila. Nejvýše však jde analyzovat čas dvou let. Na těchto obrázcích je vidno, že probíhá již dva roky a více. Když se zadíváme na duhovku, vidíme ještě jednu zvláštnost. Jsou to kruhy , které vypadají jako vrstevnice z topografie. Ty nám ukazují velké psychické přetížení. Musím říct, že v současné době je tento znak hodně rozšířen u dětí a to takhle být nemělo! Měli bychom si uvědomit, že děti, mají žít s radostí a her. Neměli by předčasně dospívat a stárnout. Jejich zatíženost je dnes však taková, že není možné, aby to bylo jinak… Děti se však přetěžují i sami – počítače, mobily… Žijí v nereálných světech nereálné příběhy a stále pod tlakem. Pak pro ně setkání s realitou je opravdovou ranou.Zvětšení jater najdeme rovněž v centrální zóně. Není však diagnostikováno vráskami, nýbrž zduřením této zóny .

 


 Zvětšení jater je vlastně výsledkem snahy jater pomoci v těle jinému orgánu. Touto pomocí se totiž játra přetíží a následně dojde k jejich zvětšení. Příčinu zvětšení jater je tudíž nutno hledat u jiného postiženého orgánu!Další ukazatele přetížení nebo oslabení jater:

1) Pigmentové skvrny: tzv. stařecké skvrny se objevují na různých místech pokožky.

 

 

2) vlasy: suché- možná dehydratace, jejíž důsledkem je přetížení jater a žlučníku. Mastné – jedná se o možné přetížení příjmem tuků a bílkovin. Pak náš organismus není schopen správně pracovat a dochází k celkové únavě a lenosti. Šedivé - - ex. jang, snížená aktivita jater a žlučníku. Malichernost, tvrdohlavost, nepružnost. lupy – ledviny- játra, vylučování a přemíra stravy.

3) Vypadávání vlasů: v oblasti temene hlavy .

4) Bílé místní konečky prstů na rukou: hromadění tuků, vznik cyst a tumorů.

5) Nehty: svislé rýhy, které nám signalizují oslabení činnosti jater a zvýšenou únavu.6) Centrální zóna dlaně: tuhost, tvrdost a žluté zabarvení této zóny signalizuje přetížení jater a žlučníku nebo nenormální cirkulaci žluče.7) Jazyk: žlutý povlak na jazyku může signalizovat nadměrnou sekreci žluče. Boky zadní části jazyka mohou vykazovat anomálie.

.

8) Barva kůže a změny na jejím povrchu: zežloutnutí (žloutenka), trudovitá pokožka, ekzémy i lupénka jsou způsobeny nenormální funkcí jater a žlučníku. Zvláště u lupénky je zřetelný špatný náhled na svět. Tělo hledá prostředky a ob­kládá se zrohovatělou kůží jako brněním v přípravě na boj, který tito lidé nepodstupují a raději se utěšují, že jsou lepší a schopnější, než se jeví druhým.

9) Zrak: je to smysl přiřazený k játrům a máme-li s ním problémy, pak hledejme příčinu v játrech.

10) Barva: k prvku játra – žlučník je přiřazena barva zelená. Máte-li abnormální zálibu k této barvě nebo naopak tuto barvu nemůžete ani vystát, hledejte disharmonii v tomto prvku. Zálibu v této barvě můžete diagnostikovat na oblečení nebo barevném ladění bytu.

11) Spánek: kdo nemůže usnout v noci mezi 100300 hod nebo se v této době budí, měl by rychle uvažovat o rege­neraci jater. Z duchovního hlediska jsou to lidé, kteří se starají o věci, po nichž jim ze zákona přírody nic není. Například jsem měl případ paní, která ani při přiměřeném dodržování doporučení nemohla v této době spát. Při následující návštěvě jsme rozebrali její „zbytečnou“ starost o syna, jenž se údajně velmi špatně oženil. Tato paní stále uvažovala, jak mu pomoci a jak za něj řešit jeho starosti. Nakonec jsme přišli na to, že je to následek jejího nepříliš citlivého přístupu k otci, který měl stejné problémy se svou ženou. Pochopila, že nemůže řešit všechny starosti světa a že je třeba nechat věci vlastnímu vývoji (samozřejmě připravena pomoci, když o to bude požádána). Od té doby milá paní spí a pracuje na své duši. Poznáváte se?

12) čelo: zhruba uprostřed čela se může vyskytovat vráska, která říká, že náš nervový systém je přetížen. Toto platí jen do věku 50-ti let. Pak se podle této vrásky určuje kvalita tohoto systému. Jestliže , ale máme tyto vrásky a je nám méně než 50, znamená to , že játra již nejsou schopny kočírovat harmonii v těle a ani v nervovém systému. Je to dnešní bolest všech psychicky přetížených lidí z různých oborů.13) Zuby: k játrům jsou přiřazeny špičáky. Máme-li kaz nebo jiné problémy se špičáky, je pravděpodobné, že se něco nekalého odehrává v našich játrech. Nemusí to nutně být jen záležitost zdravotní, ale třeba také nesymetrický růst, kdy jeden nebo oba horní špičáky trčí, jsou nepřirozeně ostré atd.Co dodat závěrem k prvku jater? Snad jen, abychom se snažili brát život takový, jaký je a nezlobili se na jeho nedokonalost. Vždyť po pětiletém dítěti také nechceme, aby opravovalo televizi. Jako lidé nejsme všichni na stejném stupni vývoje. Kdyby tomu tak bylo, kdo by koho učil, a kdybychom nepoznali zlo, jak bychom věděli, co je dobro? Přijímejme své bližní takové, jací jsou. Jsou mezi námi lidé předškoláci i lidé z nejvyšších tříd (nemyslím přitom na věk) a díky tomu je každý den zvláštní a jiný. Také bychom neměli zapomínat, že vše, co nás potká, je jen nastavení zrcadla, abychom viděli, jací jsme nebo jací jsme byli. Že se na vás oboří prodavačka a dá vám najevo, že by vás už raději neviděla? Zkuste si vzpomenout, zda i vy jste v této situaci náhodou někdy nebyli. Zda jste věnovali svou péči všem, kteří to zrovna potřebovali (třeba i vaše dítě). Uvidíte, že zrcadlo funguje. Přejte svým játrům a usmívejte se, pak se začnou usmívat i na vás…