Chlorela

 

Dr. Michael Sharon,Komplexní výživa, Pragma, 1994, str.91

 

Chlorela se na zemi vyskytuje nejméně 2,5 miliardy let. Za to, že přežila tak neuvěřitelně dlouhou dobu vděčí svým buněčným stěnám a velmi efektivnímu mechanismu obnovování DNA.

 

Chlorela obsahuje 60% bílkovin, 20% uhlovodanů a 10% tuků. Bílkoviny chlorely obsahují 19 aminokyselin, včetně všech esenciálních. Tyto bílkoviny bílkoviny jsou proto srovnatelné s bílkovinami živočišnými, obsahují pouze méně methioninu.

 

Chlorela je obzvlášť bohatá na lysin, což je aminokyselina, ktrá chybí při stravě obzvlášť bohaté na pšenici.

Chlorela rovněž obsahuje více než 20 různých vitamínů a minerálů.

Odstraňování škodlivin z těla je nejdůležitější prevencí nemocí a chlorela má pozoruhodné detoxikační účinky, za které vděčí své unikátní buněčné stěně.

 

Má schopnost vstřebávat jedy a proto může zvýšit čistící účinek půstu.

 


 

 Chlorela (“mikrořasa”)

 

 

 

Zdraví a potravní doplňky, RNDr Petr Fořt Csc, Ikar 2005

 

 

 

 

 

Jednobuněčná sladkovodní řasa je “těžená” ve specifických lokalitách, v horských jezerech. Je nejbohatším zdrojem chlorofylu a současně také beta-karotenu (a v podstatě také zinku) na Zemi vůbec a také bílkovin. Obsahuje také nanasycené mastné kyseliny, měď, železo, vápník a draslík, fosfor a hořčík.

 

Tato kombinace pravděpodobně dokáže nejenom nepřímo stimulovat buněčnou imunitu příjemce, ale také působit jako účinný antioxidant. Kromě toho je významným přírodním prostředkem detoxikace těžkých kovů a jedovatých chemických látek, například PCB.

 

Podporuje regeneraci sil a vzbuzuje pocit energie. Pomáhá proti zácpě, proti nadýmání. Chlorela má ochranný vliv na organismus v průběhu léčby onkologického onemocnění ozařováním (účinným působkem je možná v ní obsažená kyselina alginová).

 

 

 

Možné vedlejší účinky:

 

 

 

Na začátku podávání se může objevit plynatost (příjem vlákniny ve formě buněčných stěn), řídká stolice, nevolnost, zvýšená teplota. Zhoršení stavu kůže a alergie. Nehrozí však žádné vážné riziko, je to klasický projev působení na kontaminované tkáně a dočasného zvýšení škodlivin, uvolněných do oběhu z jejich skrytých zásob.